źródło: pixabay.com/andreas160578

Jak skutecznie nawilżyć dłonie?

 

Może się wydawać, że to proste pytanie, ale odpowiedź nie jest taka prosta. Aby skutecznie nawilżyć dłonie, musisz najpierw wiedzieć, jakie są potrzeby Twojej skóry. Czy jest ona sucha? Tłusta? Regularnie narażona na działanie czynników takich jak zimna pogoda i gorąca woda? Kiedy już poznasz potrzeby swojej skóry, możesz zacząć zastanawiać się, jak o nią zadbać. Jeśli interesujesz się modą, to wejdź na fashionloop.pl

Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie kremu nawilżającego, który jest naturalny i stworzony specjalnie dla Twojego typu skóry. Jeśli masz suche dłonie, poszukaj balsamu beztłuszczowego, który będzie utrzymywał wilgoć, nie pozostawiając uczucia śliskich lub tłustych dłoni. Jeśli są tłuste, unikaj wszystkiego, co zawiera olej (co jest równie ważne, jeśli masz suche dłonie). A jeśli pracujesz na zewnątrz lub w innych warunkach, które mogą uszkodzić lub wysuszyć Twoje dłonie, wybierz mocny krem lub balsam, który zapewni dodatkową ochronę.

Jednym ze sposobów walki z suchością jest stosowanie kremu nawilżającego co najmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem przed snem – oraz za każdym razem, gdy myjesz ręce (rano lub wieczorem). Podczas mycia używaj ciepłej wody w zlewie, aby otworzyć pory i ułatwić nawilżenie skóry.