Właściwości peelingu do ciała

Skóra jest największym organem w organizmie. Jest również najcieńsza i pokrywa każdą część ciała z wyjątkiem kości i stawów. Przeciętna osoba dorosła ma około 2 metrów kwadratowych skóry, co może oznaczać, że trzeba o nią dbać na raz. Peelingi są doskonałym sposobem na delikatne usunięcie suchych i martwych komórek skóry, pozostawiając miękki, zdrowo wyglądający naskórek.

 

Odpowiedni peeling może również pomóc w poprawie krążenia, nadając Ci tak bardzo pożądany blask. Jeśli szukasz produktu, który pozwoli ci wyjść z rutyny skórnej, masz do wyboru mnóstwo opcji – od brązowego cukru, przez sól morską, płatki owsiane, po fusy z kawy – ale który z nich jest odpowiedni dla ciebie?

 

Dobry peeling nie powinien być zbyt tłusty ani ciężki. Powinien być łatwy do spłukania bez pozostawiania śladów. Niektóre substancje złuszczające mogą nawet pomóc w leczeniu podrażnień lub wrastających włosków po goleniu lub woskowaniu. Dobry peeling powinien również zawierać substancje nawilżające, aby skóra była dobrze nawilżona po zabiegu oczyszczania. Więcej na detaille.pl