Czym jest goblin mode?

Tryb goblina to termin z gier komputerowych, zapożyczony z powieści fantasy The Hobbit, który odnosi się do metody gry, która polega na tym, że gracze przedstawiają postacie, które są znacznie potężniejsze niż reszta partii. Goblin jest więc niskopoziomowym wrogiem w grze wideo lub innym środowisku wirtualnym, ale „tryb goblina” odnosi się do grania tak, jakby się było takim wrogiem.

W tym kontekście „tryb goblina” oznacza granie postacią, która jest znacznie silniejsza niż większość innych postaci w świecie gry. Zazwyczaj robi się to po to, aby celowo złamać równowagę rozgrywki i rzucić wyzwanie innym graczom, ponieważ walka z przeciwnikami, którzy są konsekwentnie potężniejsi od nich, może być frustrująca dla graczy.

Tryb goblina może być zabawny dla wszystkich, jeśli zrobisz to dobrze. Bądź sprawiedliwy – jeśli masz zamiar stać się znacznie silniejszy od innych, upewnij się, że nie ukrywasz przed nimi swoich umiejętności, aby mieli choć trochę szans na pokonanie cię (i vice versa). Upewnij się, że wszyscy zgadzają się na taki sposób gry, zanim zaczniesz to robić; w przeciwnym razie zrujnujesz grę wszystkim innym, czyniąc ją zbyt łatwą lub zbyt trudną. I co najważniejsze, bawcie się dobrze! Więcej na stronie http://techjoy.pl/