Jak obudzić w dziecku miłość do sportu? Trzy praktyczne porady

 

Twoje dziecko od uprawiania sportu woli siedzenie na kanapie przed telewizorem, spędzanie czasu ze smartfonem w dłoni bądź granie na komputerze? Wbrew pozorom zachęcenie malucha do większej dawki ruchu wcale nie musi być trudne. Poznaj kilka sprawdzonych trików, dzięki którym twój kilkulatek pokocha aktywność fizyczną.

 

Pozwól dziecku wybrać dyscyplinę

Jednym z najczęściej popełnianych błędów przez rodziców jest narzucanie dziecku dyscypliny sportowej. Zmuszanie do uprawiania np. piłki nożnej może spowodować, że maluch będzie negatywnie nastawiony do wszelkich form aktywności fizycznej. Warto natomiast delikatnie zasugerować dziecku np. zajęcia aikido i pokazać mu stronę http://www.aikidokids.pl/. Ponadto jeśli treningi nie przypadną kilkulatkowi do gustu, to nie należy robić mu z tego powodu wyrzutów.

 

Zorganizuj wspólne ćwiczenia

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych i chętnie spędzają czas z rodzicami. W ramach weekendowej rozrywki można zatem zaplanować ciekawy trening w formie zabawy. Wspólne zapasy, bieganie za piłką czy też pływanie w basenie może sprawić, że sport zacznie kojarzyć się dziecku z czymś pozytywnym. Maluch może też rozpocząć treningi, żeby pochwalić się rodzicom nowymi umiejętnościami.

 

Daj dziecku dobry przykład

Dzieci rodziców, którzy są aktywni fizycznie, często mają lepsze nastawienie do aktywności fizycznej. Wynika to z tego, że widzą szczęście, jakie daje mamie bądź tacie uprawianie sportu. Przykładowo rodzic trenujący aikido może skutecznie zachęcić malucha swoimi sukcesami i pasją do zapisania się na zajęcia w szkole Aikido Kids.