Dom

Owocowy sad w przydomowym ogródku

Nawet jeśli dysponujesz tylko niewielką przestrzenią przydomowego terenu, warto, abyś stworzył mały ogródek, w którym będą rosły pyszne owoce. Dzięki temu zyskasz darmowe źródło najlepszych witamin, być może odnajdziesz swoją pasję, a przede wszystkim, zaoszczędzisz na zakupach i będziesz raczyć się ekologicznym jedzeniem. Jakie sadzonki owoców sprawdzają się w małym ogródku? Szczegóły znajdziesz poniżej.

 

Soczyste arbuzy i pyszne maliny 

 

Wiadomo, że mała przestrzeń wokół domu nie pozwala Ci na posadzenie i hodowanie dorodnych jabłoni, wiśni czy czereśni, ale z powodzeniem możesz postawić na niewielkie krzaczki malin, które są proste w uprawie, borówek czy poziomek. Wystarczy, że w ogródku ustawisz skrzynie, a w nich posadzisz truskawki, aby raczyć się pysznymi owocami. Okazuje się, że nie trzeba mieć dużo miejsca, by zyskać własne owoce na kompot czy smakowite ciasto. Co więcej, bez trudu wyhodujesz własne arbuzy, a nawet melony, wystarczy, że kupisz odpowiednie sadzonki owoców.

 

Gdzie kupować sadzonki owoców?

 

Co ciekawe, nie musisz nawet wychodzić z domu, aby kupić sadzonki owoców. W sieci bez problemu znajdziesz renomowanych producentów. Zwracaj uwagę na jakość sadzonek, możesz poczytać opinie o dostawcy od innych klientów, którzy już cieszą się dorodnymi owocami we własnym ogródku. Od jakości sadzonek zależeć będzie uprawa owoców. Postaw na te najlepsze, aby jeszcze w tym roku wyhodować pierwsze truskawki czy poziomki.