Jak zapakować paczkę z kruchymi przedmiotami, aby się nie potłukły?

Każdemu z nas czasami zdarza się wysyłanie paczki z delikatną zawartością. Jeśli należysz do osób, które robią to stosunkowo rzadko, na pewno masz wiele wątpliwości względem tego, jak zabezpieczyć przesyłkę, aby nic jej się nie stało. Dlatego spróbujemy ci opowiedzieć, co powinieneś zrobić.

 

Dobierz odrobinę większe pudełko

Powinieneś zacząć od wyboru kartonowego pudełka, które będzie nieco większe od przesyłanego przedmiotu. Musi znaleźć się w nim tyle miejsca, abyś mógł umieścić w środku także wypełnienie, o którym piszemy w kolejnej części.

Pudełko powinno mieć możliwość dobrego, szczelnego zamknięcia. Im grubsza tektura, z której jest zrobione, tym lepiej. Dzięki temu lepiej zniesie wszystkie przygody w podróży, będzie trudniejsze do rozerwania, zgniecenia czy zniszczenia.

 

Wypełnienie

Na samym dnie pudełka powinieneś umieścić miękkie wypełnienie, które będzie amortyzować wstrząsy, uderzenia czy inne niebezpieczne sytuacje. Dopiero na jego warstwie powinieneś umieścić swój przedmiot i dookoła oraz od góry również obłożyć go wypełnieniem. Przedmiot nie powinien się ruszać. W ten sposób będziesz miał pewność, że niezależnie od sytuacji nic nie stanie się cennej przesyłce.

 

Taśma klejąca (i stretch)

Ostatnim krokiem jest oklejenie pudełka taśmą tak, aby na pewno się nie otworzyło i nie wypadły z niego zabezpieczenia ani kruchy przedmiot. Jeśli chcesz mieć jeszcze większą pewność, że przesyłka nie ucierpi oraz zależy ci na ochronie przed deszczem czy śniegiem, na wierzchu możesz dodać warstwę folii stretch. Jest odporna na czynniki atmosferyczne i dodatkowo zaizoluje oraz wzmocni cały pakunek.

Wszystkie te akcesoria znajdziesz pod adresem: https://www.techno.com.pl/opakowania/.