Czy ważny jest dress code w pracy?

Dress code w pracy z pewnością ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony, pozwalają ludziom czuć się swobodnie, aby wyrazić siebie poprzez swój ubiór i projektować określony wizerunek w pracy. Dają również ludziom możliwość ubierania się w taki sposób, jaki jest dla nich najbardziej wygodny. Z drugiej strony należy pamiętać, że wiele biur ma kulturę korporacyjną, która nie zawsze pasuje do reszty świata; dla niektórych osób może być trudno znaleźć ubrania, które mogą pasować zarówno do ich osobistego stylu, jak i do stylu ich biura.

Dużą częścią dobrego środowiska zawodowego jest budowanie atmosfery zaufania, szacunku i profesjonalizmu. Aby tak się stało, ludzie powinni czuć się swobodnie, aby wyrazić siebie, jakkolwiek chcą, tak długo, jak robią swoją pracę dobrze i traktują innych z szacunkiem. Istnieją jednak przypadki, w których zasady ubioru są absolutnie konieczne dla firm; na przykład w szpitalach lub restauracjach, w których bezpieczeństwo żywności jest przedmiotem troski, lub w biurach, gdzie klienci odwiedzają się regularnie i wygląd jest ważny. Ponadto, w niektórych zawodach, takich jak prawo lub finanse, prawdopodobnie najlepiej jest, gdy wszyscy wyglądają podobnie, aby nie wprowadzać zamieszania wśród klientów lub współpracowników.

Jeśli w Twoim biurze obowiązuje dress code, postaraj się znaleźć sposób na dostosowanie się do niego, a jednocześnie wyrażenie siebie w sposób kreatywny. Zapraszamy również na stronę http://medialis.pl/