Podstawowy słownik pojęć w tenisie

Sport tenisowy jest pełen własnego języka, od serwu do backhandu do siatki. Ale jeśli jesteś nowy w grze lub szukasz odświeżenia, co te wszystkie terminy oznaczają, oto podstawowy słownik terminów tenisowych.

Serw: Pierwszy punkt w każdym meczu tenisowym. Jest on zazwyczaj rozgrywany przez serwującego, który uderza piłkę nad siatką, starając się, aby wylądowała ona w polu serwisowym przeciwnika. As to sytuacja, w której zawodnik uderza piłkę tak mocno, że ląduje ona w polu serwisowym przeciwnika bez żadnego odbicia.

-Kort serwisowy: Prostokąt obejmujący całe pole gry z wyjątkiem obszarów zarezerwowanych dla każdego zawodnika- linii końcowych, linii bocznych i linii bazowej.

-Rakietka: Długi, rozciągnięty drewniany lub metalowy pręt używany przez graczy do uderzania shuttlecocka (piłki) po krytym korcie. Rakiety są również dostępne w wielu różnych rozmiarach i kolorach.

-Shuttlcock: Nisko odbijająca się piłka używana podczas meczów. Gracze używają swoich rakiet do volleya tam i z powrotem pomiędzy nimi, aż jedna strona wygra.

-Volley: Uderzenie shuttlecocka bezpośrednio po tym, jak inny gracz go uderzył, nie pozwalając mu na.

Forehand: Strzał uderzony dominującą ręką, stojąc po prawej stronie kortu.

Backhand: Uderzenie niedominującą ręką, stojąc po prawej stronie kortu.

Lob: Strzał, który jest uderzony wysoko w powietrzu nad głową przeciwnika.

Zapraszamy również na stronę http://desporto.pl/.