Wszystko, co będzie ci potrzebne dla twojej jaszczurki

Zajmujesz się terrarystyką i hodujesz jaszczurki? Jeśli tak, z całą pewnością marzysz o tym, by stworzyć dla nich jak najlepsze warunki życia. W tym celu możemy polecić ci kilka akcesoriów, które pomogą w ich hodowli.

Terrarium z podestem

choć terraria z podestami to zasadniczo aquaterraria dedykowane dla żółwi i innych zwierząt lądowo-wodnych, mogą też sprawdzić się w przypadku jaszczurek. Wiele z nich z ogromną chęcią zajmie bowiem miejsce na półeczce, skąd będzie wypatrywać, co dzieje się dookoła.

Tego typu terraria charakteryzują się przy tym wytrzymałą budową, a jednocześnie pozwalają na doskonałą obserwację zwierzątka.

Podłoże dopasowane do rodzaju jaszczurki

Każda jaszczurka ma swoje wymagania względem podłoża, które zależą przede wszystkim od tego, z jakiego rejonu pochodzi i jakie podłoże spotyka w swoim naturalnym środowisku. Jaszczurki, które więcej czasu spędzają w lesie, z pewnością będą wolały substraty bardziej przypominające wilgotne leśne runo. Z kolei pustynne gatunki lepiej będzie wypuścić prosto na piasek, po którym biegałyby w naturze.

Aby wybrać odpowiedni substrat do terrarium, warto nie tylko zapoznać się z wymaganiami gatunku, ale też skorzystać z oferty renomowanego sklepu. Możemy pod tym względem polecić https://www.aquaelzoo.pl/, w którym znajdują się podłoża terrarystyczne różnego rodzaju.

Pożywienie dla pupila

Jaszczurki mają szczególne upodobania względem pożywienia, dlatego warto kupić je w renomowanym sklepie. Dzięki temu pokarm będzie nie tylko pożywny i odpowiednio zbilansowany pod kątem gada, ale też łatwy do podawania.