Czym jest sieć 5G?

Sieć 5G to kolejna generacja mobilnego Internetu. Jest to znacznie szybszy i bardziej responsywny rodzaj Internetu niż to, do czego większość z nas ma dziś dostęp, i jest często określany jako „5G” w skrócie. Podobnie jak sieci 4G, sieci 5G są przeznaczone do pracy na smartfonie, ale są znacznie szybsze i mogą przeskakiwać z jednego miejsca na drugie z mniejszą ilością przerw w usługach.

Na sieć 5G można patrzeć na dwa sposoby: jeden – jako na zastąpienie 4G, a drugi – jako na jej uzupełnienie.

Jeśli chodzi o zastąpienie 4G, 5G będzie w stanie obsługiwać niezwykle wysokie prędkości i zapewnić wystarczającą przepustowość dla użytkowników, aby pobrać cały film w mniej niż 30 sekund. Będzie również miał zdolność do obsługi milionów urządzeń w jednym czasie.

Jeśli chodzi o uzupełnienie 4G, 5G będzie w stanie obsłużyć zadania wymagające dużej przepustowości, takie jak strumieniowanie filmów lub gry VR. Będzie również w stanie lepiej połączyć samochody i ciężkie maszyny, które korzystają z technologii GPS, czyniąc je bardziej dokładnymi i niezawodnymi.

Największa różnica między sieciami 3G, 4G i 5G polega na ilości danych przesyłanych na sekundę: sieci 3G przesyłają informacje z prędkością 1 megabita na sekundę (Mbps), sieci 4G przesyłają informacje z prędkością 100 Mbps, a sieci 5G mogą przesyłać informacje z prędkością 1 gigabita na sekundę (Gbps). Gigabit jest równy 1000 megabitów; dlatego sieć 5G pozwoli na uzyskanie prędkości 10 razy większych niż w przypadku sieci 4G! Więcej znajdziesz na stronie http://supertechnology.pl/