Jak bezpiecznie robić zdjęcia pod wodą?

Najprostszym sposobem na robienie zdjęć pod wodą jest użycie wodoodpornego etui na aparat. Istnieje wiele rodzajów futerałów, które mogą być używane z konkretnymi rodzajami aparatów, a nawet dostępne są futerały dla smartfonów. Jeśli nie chcesz kupować etui, to możesz zrobić je samemu, biorąc worek ziplock i wypełniając go powietrzem lub używając starej butelki z wodą wypełnionej powietrzem. Możesz również użyć podwodnego aparatu, jeśli twój aparat jest wodoodporny. Upewnij się tylko, że etui, którego używasz lub sam aparat jest wodoodporny!

Robienie zdjęć pod wodą nie jest tak skomplikowane, jak się wydaje, ale jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, aby uzyskać najlepsze wyniki. Będziesz potrzebował oczywiście wodoodpornego aparatu i stosunkowo płytkiego basenu lub zbiornika wodnego wystarczająco dużego, aby zrobić zdjęcia.

Pierwszą rzeczą, której musisz się nauczyć, jest sposób korzystania z aparatu podczas zanurzenia w wodzie. Niektóre aparaty lepiej niż inne pozwalają na robienie zdjęć, gdy są mokre, ale generalnie będziesz musiał przełączyć aparat w tryb „podwodny”. Można to zrobić naciskając przycisk na aparacie lub szukając instrukcji obsługi online. Po tym, będziesz chciał się upewnić, że lampa błyskowa jest wyłączona, ponieważ jeśli jest włączona, może zrujnować zdjęcia, powodując zbyt dużo światła i psując nastrój.

Po tym, wszystko co musisz zrobić, to nacisnąć spust migawki tak mocno, jak to możliwe, aby cała woda z rąk nie wpłynęła na niego. Uważaj, aby nie poruszać się zbyt mocno, ponieważ spowoduje to nieostre zdjęcia lub nawet zniszczy twój aparat, jeśli ruch będzie zbyt gwałtowny. Więcej przeczytasz na stronie http://thinknews.pl/