Czym jest metawersum?

Metawersum nazywano „internetem„, „światową siecią” i wieloma innymi deskryptorami. Jako całość, ta wirtualna przestrzeń jest sumą wszystkich informacji, które na niej istnieją. Ale co to oznacza? Będziemy badać, co to znaczy, że metaversum jest pojęciem i jak możemy używać tego terminu w naszym codziennym życiu.

Metaversum składa się z dowolnego zbioru informacji online. Obejmuje to wszystkie strony internetowe, fora i aplikacje do czatowania, a także komentarze, wpisy na blogach, recenzje, podcasty i wiele innych. Jedyne rzeczy, które nie są częścią metaversum, to wszelkie elementy, które nie istnieją w sieci – w tym rozmowy w prawdziwym życiu i rzeczy takie jak filmy lub obrazy na fizycznym nośniku, takim jak DVD lub CD.

Jaki jest sens definiowania metaversum? Aby pomóc nam odfiltrować szum, tak jak odfiltrowujemy informacje z prawdziwego świata. W świecie rzeczywistym wokół nas dzieje się tak wiele, że musimy ignorować większość z nich, aby normalnie funkcjonować: nie skupiamy się na każdej rozmowie toczącej się wokół nas, gdy jesteśmy w pracy (chyba że jesteś jedną z tych osób, które pracują w domu), nie próbujemy analizować każdej osoby, którą widzimy na ulicy. Więcej znajdziesz na stronie http://smartzilla.pl/