Dlaczego warto się zdecydować na noszenie obuwia na obcasie?

Noszenie obcasów może sprawić, że poczujesz się pewniej, będziesz wyglądać na wyższą i bardziej atrakcyjną. I nie tylko kobiety je noszą – mężczyźni również!

Możesz nosić szpilki do pracy, na imprezę, a nawet na zakupy. Powodem, dla którego są one tak popularne, jest fakt, że dzięki nim wyglądasz na wyższą i bardziej elegancką. Ich wadą jest jednak to, że są bardzo niewygodne w chodzeniu i mogą powodować problemy z postawą, jeśli nie jesteś przyzwyczajona do ich noszenia.

Możesz być bardziej pewna siebie

Noszenie wysokich obcasów sprawia, że czujesz się bardziej pewna siebie. Wzmacnia to poczucie własnej wartości i sprawia, że czujesz się tak, jakbyś mogła podbić świat.

Stajesz się wyższa

Nosząc buty na obcasie, stajesz się wyższa i masz lepszą postawę. Dzieje się tak dlatego, że obcas podnosi stopę z podłoża, dzięki czemu Twoje ciało musi utrzymać własny ciężar. Jeśli stopa leży płasko na podłodze przez cały dzień, powoduje to ból pleców i obolałe mięśnie. Nosząc buty na wysokich obcasach, jak chociażby botki na słupku, można całkowicie uniknąć tych problemów.

Jaki jest najlepszy sposób noszenia obcasów?

Jeśli chodzi o noszenie obcasów, to równie ważne jak umiejętność chodzenia w nich, jest dobranie odpowiedniej pary butów. Obcasy powinny być wygodne i dobrze dopasowane, abyś mogła w nich chodzić bez konieczności korygowania chodu i postawy.

Obcasy powinny też pasować do stroju i do okazji. Na przykład, szpilki nie są odpowiednie na wesela i inne oficjalne imprezy, na których wymagane jest chodzenie (chyba że są częścią dress code’u), ale są idealne na wieczorne wyjście na miasto z przyjaciółmi lub na tańce w klubie.

Jeżeli nigdy wcześniej nie nosiłaś obcasów, zacznij od butów na niższym obcasie, dopóki nie przyzwyczaisz się do chodzenia w nich, a następnie stopniowo zwiększaj wysokość obcasów w zależności od potrzeb. Im wyższy obcas, tym szybciej będziesz chciała się poruszać, aby się nie potknąć – ale nie spiesz się za bardzo! Po pewnym czasie będziesz w stanie chodzić bardziej naturalnie na wyższych obcasach.