Irina/unsplash.com
Dom

Jak wybrać funkcjonalne legowisko dla psa?

Psy potrzebują czegoś więcej niż tylko miejsca do spania. Psy są zwierzętami społecznymi i potrzebują miejsca, w którym będą mogły odpoczywać wraz z rodziną. Legowiska dla psów mogą być wykorzystywane na wiele sposobów, ale nie służą już tylko do spania.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów legowisk dla psów, dlatego przed dokonaniem zakupu warto wiedzieć, czego potrzebuje Twój pies. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak wybrać funkcjonalne legowisko dla psa.

Trwałość

Chcesz się upewnić, że legowisko dla psa będzie w stanie wytrzymać gryzienie i drapanie. Dobrym sposobem na sprawdzenie tego jest zdjęcie pokrowca i sprawdzenie, jaki rodzaj wypełnienia znajduje się w środku. Jeśli jest to zwykła bawełna lub poliester, Twój pies może je dość łatwo podrzeć. Jeśli jest to coś solidniejszego, na przykład pianka z pamięcią lub rozdrobniona pianka z pamięcią, pies nie będzie w stanie tak łatwo dostać się do środka legowiska.

Poziom komfortu dla psa

Niektóre psy lubią zwijać się w kłębek podczas snu, a inne wyciągać się płasko na plecach z szeroko rozstawionymi czterema łapami! Przed zakupem nowego legowiska powinieneś dowiedzieć się, jaka pozycja do spania najlepiej odpowiada Twojemu pupilowi, tak aby było ono lepiej dopasowane do jego potrzeb niż jakiekolwiek inne legowisko! Sprawdź stronę dompodkontrola.pl i dowiedz się więcej! 

Wielkość i kształt ciała Twojego psa

Jest to kolejna rzecz, którą powinieneś wiedzieć przed zakupem nowego legowiska dla psa, ponieważ jeśli kupisz takie, które nie będzie miało odpowiedniego kształtu, pies nie będzie chciał go w ogóle używać, a to zniweczy cały cel kupowania go w pierwszej kolejności!