Pozycjonowanie stron – co wpływa na wyniki?

Konkurencja

Pozycjonowanie stron jest tematem rzeka. Jednym z czynników głównych, które mają wpływ na pozycjonowanie wordpress jest oczywiście konkurencja. To, jak bardzo duża jest liczba stron dla konkretnego kluczowego słowa czy też pozycjonowanego wyrażenia. Na przykład gdy prowadzimy firmę budowlaną, to pozycjonowanie się na frazę po prostu – remonty jest trudne. Musimy mieć świadomość, że konkurencja jest naprawdę bardzo duża. Z kolei stronę firmy, która wchodzi na rynek z nową marką samochodu, pozycjonuje się o wiele, wiele łatwiej. W przypadku napisanej poprawnie strony będzie się ona wręcz pozycjonowała sama.

Linki zewnętrzne

Następnym czynnikiem, którego nie możemy w żadnym wypadku pominąć są linki zewnętrzne. Chodzi o nic innego jak o liczbę odnośników, które prowadzą do naszej strony z innych internetowych stron. To one mają bardzo duży wpływ na pozycję naszej strony w wyszukiwarce. Ważna nie tylko jest sama ilość, ale także jakość. Nie wszystkie linki się przyczyniają do podnoszenia pozycji naszej strony w wyszukiwarkach, gdyż mechanizmy stronę indeksujące pomijają bardzo często te, które pochodzą ze stron, które są źródłem linków darmowych.

Linki tego rodzaju są bezwartościowe, a czasami wręcz mogą one zaszkodzić. Sporą rolę odgrywa tutaj stworzenie swojego własnego zaplecza, swojej bazy linków, która wykorzystywana jest właśnie do pozycjonowania stron. Nie każda z firm może pozwolić sobie na stworzenie takowego zaplecza z uwagi na korzystanie z rozbudowanych hostingowych usług. Korzystając z usług pozycjonowania można mieć pewność samej efektywności podjętych działań z uwagi na własny oraz rozbudowany system tak zwanego zaplecza, w którym umieszczać można linki do pozycjonowania strony.

Ostatni czynnik to optymalizacja strony SXO. Ważna jest także treść, którą zawiera strona, jej jakość oraz także ilość, przejrzystość strony, funkcjonalność, odpowiednie meta tagi, a do tego budowa linków wewnętrznych. Jak widać może się to okazać nieco skomplikowane.