źródło:pixabay.com/Bru-nO

Poznaj tkaniny naturalne – bawełnę, len i wełnę

Każdy z nas posiada swój wymarzony rodzaj tkaniny. Czy jest to bawełna, wełna, len czy prawdziwe skóry? Każdy z nas posiada swoje upodobania i gusta.

  • Bawełna – włókno z drzewa bawełny, stosowane głównie do produkcji tkanin użytkowych.
  • Len – włókno wytwarzane z roślin lnowatych. Jest ono mniej odporne na uszkodzenia niż wełna i jednocześnie jest lżejsze.
  • Wełna – naturalne włókno otrzymywane z sierści owiec.

Bawełna – naturalny materiał

Bawełna to materiał, który jest wykorzystywany w produkcji odzieży od wieków i nadal pozostaje niezmiennym faworytem między innymi ze względu na swoją doskonałą ciepłotę oraz przewiewność. Wyroby z bawełny są idealne do noszenia na co dzień, gdyż łatwo się prać oraz utrzymać. Wejdź na stronę minimish.pl i bądź modna! 

Jest nie tylko piękna i przyjemna w dotyku, ale również doskonała do wytwarzania ubrań na każdą porę roku. Bawełna jest znana z dużej elastyczności i jedwabistego wykończenia. Poza tym jest bardzo lekka i przyjemna w dotyku. Oprócz tego nie podrażnia skóry. Bawełna to tkanina ekologiczna, bez żadnych szkodliwych substancji chemicznych.

Len – surowiec naturalny na produkcję tkanin

Len jest praktycznie nieszkodliwy łatwo go kruszyć, ale nie wybiela się i nie pieni się. Podobnie jak wełna, len bardzo dobrze odprowadza wilgoć z organizmu i przyjemnie grzeje. 

Wełna

Włókno wełny pozyskuje się z włosów owiec. Wełna jest materiałem naturalnym, który stosuje się od tysiącleci. Najlepsze okazy dostępne są w rękach ludzi, którzy otaczali się tylko tkaninami z tego włókna. W czasach starożytnych nie było możliwości przechowywania wełny łatwo poddaje się procesom chemicznym, dlatego nie może być praktycznie użyta do produkcji surowca do surowca technicznego.