Dom

Pompy głębinowe

Pompy głębinowe zostały skonstruowane z myślą o tłoczeniu zimnej oraz czystej wody ze studni wierconych, kręgowych i wolnostojących akwenów wodnych. Pompa głębinowa dobrze sprawdzą się jako składnik instalacji wodociągowych lub jako źródło wspomagania układów nawadniających. Pompy z przeznaczeniem mogą być również używane do tradycyjnego nawadniania gruntów oraz upraw. Ze względu na własną formę i artykuły, jakie zastosowano w procesie produkcji, pompy mogą tłoczyć nie jedynie wodę spożywczą oraz użytkową, jednak również wodę morską, mineralną oraz termalną. Zarówno ich montaż, jak również obsługa są niezwykle proste oraz nieskomplikowane.

Głębokość, na którą można zagłębić określony rodzaj pompy głębinowej, zależy od parametrów sprzętu. Zazwyczaj informacja ta jest podana poprzez wytwórcę na pudełku czy w książce informacyjnej, dodanej do artykułu. Pompy głębinowej nie opuszcza się natomiast na dno pojemnika, winna się ona unosić ponad nim. W innym przypadku sprzęt będzie pobierał wraz z wodą duże zabrudzenia, takie jak piasek, co doprowadza do zatkania pompy oraz jej zniszczenia. Niewielka odległość od podłoża jest podawana poprzez wytwórcę, wielokrotnie natomiast sięga ona nie mniej aniżeli 30 cm.

Ceny pomp głębinowych rozpoczynają się od blisko 300 złotych natomiast mogą dochodzić choćby do paru tysięcy. Wszystko zależy od wielkości oraz efektywności dobranej poprzez nas pompy. Wpływ mają także artykuły, z jakich została zrobiona. Jeżeli pragniemy kupować pompę z doskonałej klasy tworzywa czy stali kwasoodpornej, zapłacimy blisko 400 – 1200 złotych. Za doskonałej jakości pompę głębinową, jaka dopuszcza piasek w wodzie ze studni głębinowej oraz jest zrobiona z najlepszych produktów nierdzewnych – będziemy musieli zapłacić choćby 2 tysiące złotych.