Annie Spratt/unsplash.com
Dom

Czym jest okno mansardowe?

Okno mansardowe to okno zwieńczone opuszczonymi krawędziami. Jego pionowe krawędzie są wynikiem sposobu montażu, a nie właściwości samego kształtu. Dzięki temu mogą być ono wykonane zarówno z szybami wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi. Tego typu okna dobrze sprawdzają się przede wszystkim wewnątrz piwnic, garaży czy gospodarstw domowych. Jeżeli interesuje Cię tematyka wnętrzarska, to wejdź na domup.pl

Okno mansardowe nie posiada otworu okiennika – dzięki temu izolacja termiczna jest lepsza i ciepło szybciej ucieka z naszej przestrzeni. Okno mansardowe to współczesne rozwiązanie, które pozwala na osiągnięcie dużych efektów estetycznych i funkcjonalnych. Wyróżnia się ono przede wszystkim bogatym wyposażeniem oraz wieloma możliwościami aranżacyjnymi.

Zapewnia przytulność! 

Okno mansardowe może być zintegrowane z nadprożem lub nie, co zależy od potrzeb i zapotrzebowania na przestrzeń. To rozwiązanie doskonale sprawdza się również w domach jednorodzinnych, gdzie mogą być one dodatkowym elementem dekoracyjnym. Okna tego typu mogą być produkowane jako:

Okno mansardowe to wyjątkowe rozwiązanie, którego zadaniem jest zapewnienie światła naturalnego oraz możliwość regulacji temperatury w pomieszczeniu. Okno mansardowe należy do grupy okien podwyższonych. Składa się z dwóch części – dolnej i górnej. Dolna część jest ustawiona ponad poziomem podłogi, a więc dostosowana do urządzenia wykończeniowego stropu, natomiast górna część swym projektem uzupełnia aranżację wnętrza.