Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu na Maślicach

Źródło: https://wgn.pl/

Dlaczego warto zainteresować się mieszkaniami na sprzedaż we Wrocławiu na Maślicach?

Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu na Maślicach mogą być bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zachować kontakt z naturą. Dużo tutejszych inwestycji kładzie spory nacisk na utrzymanie takich wartości, a okolica ma dość rodzinny charakter. Osiedle nadaje się dla ludzi zmotoryzowanych, a w komunikacji miejskiej pozostaje jeszcze dość dużo do poprawy, lecz można realnie liczyć na to, iż ulegnie to zmianie już w ciągu najbliższych lat, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność tej części miasta.

Specyfika okolicy

Maślice zlokalizowane w dzielnicy Fabryczna znajdują się w praktyce bliżej obrzeży Wrocławia. Coraz częściej nie sprawia to jednak problemów kupującym, gdyż od lat widać stale rosnący trend na przeprowadzanie się właśnie trochę dalej od ścisłych centrów dużych miast, które są atrakcyjne dla młodych ludzi, lecz w szerszej perspektywie bywają uciążliwe, gdy chciałoby się tam mieszkać na stałe przez kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Na tym osiedlu można liczyć na dużo zieleni, zwłaszcza że przy inwestycjach deweloperskich widoczne jest to, iż przy blokach przygotowywane są pokryte roślinnością części wspólne. Blisko Maślic położone są dodatkowo dość rozległe tereny leśne. Z pewnością jest to zatem świetna lokalizacja dla osób lubiących kontakt ze środowiskiem naturalnym oraz ciszę. Sama zabudowa jest tutaj stosunkowo niska, a dużo jest domów bliźniaczych, szeregowych czy jednorodzinnych. Bloki mieszkalne w większości utrzymywane są w formule maksymalnie kilkupiętrowej, żeby odpowiednio pasować do istniejącej już tutaj architektury.

Transport

Osoby poruszające się własnymi samochodami powinny być stosunkowo zadowolone, ponieważ Maślice leżą blisko obwodnicy oraz dróg krajowych 5 i 94. Ułatwia to podróżowanie w pozostałe rejony Wrocławia, ale i do innych dużych miast w Polsce, co może być bardzo wygodne dla ludzi często wyjeżdżających w związku z obowiązkami służbowymi. W samych Maślicach nawet w godzinach szczytu nie trzeba się bać o duże korki – nieco gorzej może być, gdy jedzie się już w kierunku samego centrum lub z niego wraca. Bazą komunikacji miejskiej są linie autobusowe, ale na przestrzeni nadchodzących lat powinno tu ulegać zmianie. Mieszkańcy od dłuższego czasu domagali się rozbudowy linii tramwajowych, a w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy doszło do przygotowania konkretnych projektów. Przed Maślicami pojawiła się zatem perspektywa tego, że wkrótce osiedle doczeka się lepszych połączeń m.in. z centrum, właśnie dzięki tramwajom. Jest to zresztą bardzo pożądane, ponieważ liczba mieszkańców tego osiedla dynamicznie rośnie i taka sytuacja prawdopodobnie będzie się utrzymywać.