Dom

Kupujemy okna

Zakup okien do domu nie jest zadaniem łatwym, szczególnie dla tych osób, które robią to po raz pierwszy. Aby wybrać dobre okna wrocław do domu, trzeba jasno określić swoje potrzeby oraz poznać najważniejsze parametry, które decydują o jakości okien.

Gdzie szukać dobrych okien?

W Polsce istnieje dużo dobrych firm produkcyjnych, które mają w ofercie okna dla klientów indywidualnych. Najlepiej więc udać się do lokalnego, uznanego producenta, gdzie na miejscu, w salonie obsługi będzie można obejrzeć przykładowe ekspozycje. Oprócz tego okna dostępne są w sieciowych punktach dealerskich i w marketach budowlanych.

Co warto wiedzieć przed zakupem okien do domu?

Przede wszystkim każdy klient powinien być świadomy tego, że okna do domu są obecnie produkowane na indywidualne zamówienie, nie można ich więc kupić od ręki. Zwykle czeka się na nie około 3 tygodni. Na samym wstępie trzeba podjąć decyzję o tym, czy kupujemy okna drewniane czy okna wrocław pcv. Mają one zbliżone wartości techniczne, jednak okna drewniane są droższe. Aby otrzymać wstępną wycenę na okna trzeba znać wymiary otworów. W przypadku nowo wybudowanego domu najlepiej jest zabrać ze sobą projekt domu. Można też samodzielnie pomierzyć otwory okienne i z takim wykazem przyjść do biura obsługi. Część firm oferuje także wyceny na odległość, przez telefon albo na email. Jeszcze zanim udamy się do producenta warto określić swoje główne potrzeby, takie jak kolor okien czy zastosowanie elementów dodatkowych, takich jak na przykład ozdobne szprosy.