Sidekix Media/unsplash.com
Dom

Jakie meble wybrać do kawalerki?

Czy wiesz, że to właśnie kawalerki cieszą się największą popularnością, jeśli pod uwagę weźmiemy nieruchomości na rynku wtórnym? Najczęściej takie mieszkania kupują młodzi single albo seniorzy, jest to tzw. mieszkanie na start albo dla osób, które nie mają zbyt wygórowanych wymagań. Nie ma jednak wątpliwości, że kawalerka, czyli nieruchomość składająca się z tylko jednego, głównego pokoju, może przysporzyć sporo problemów w kwestii urządzenia takiego wnętrza. Tutaj nie ma miejsc ana przypadkowe meble czy bibeloty, priorytetem ma być pełna funkcjonalność i minimalizm.

Jak urządzić kawalerkę? 

Podstawą będzie wypoczynek, który jednocześnie musi stanowić miejsce do wygodnego spania. Właśnie dlatego najczęściej inwestorzy zastanawiają się pomiędzy sofami dwuosobowymi a narożnikami, które dają jednak więcej miejsca do relaksu, ale mogą też zabierać zbyt dużo miejsca. Rozkładane sofy są za to idealnie stylowe. Bez względu na wybór, właściciele kawalerek powinni zwracać uwagę na obowiązujące trendy i wybierać wypoczynek tapicerowany, obity materiałem welurowym.

Oprócz łóżka niezbędne są meble do przechowywania. W kawalerce raczej nie ma miejsca na zabudowane szafy czy okazałe garderoby. Aby nie zabierać zbyt wiele miejsca, świetnie sprawdzają się niskie komody i mniejsze szafki. Dobrą taktyką jest wyposażenie mieszkania w organizery i meble modułowe, które można zestawiać idealnie wedle potrzeb. Wiele z nich ma ukryte funkcje, na przykład siedzisko może stanowić również schowek na dokumenty czy poduszki. 

Dodatki w małym mieszkaniu 

Kawalerka nie lub zbytniego przepychu i powinna być raczej minimalistyczna, dzięki czemu będzie optycznie powiększona. Nie zaleca się stosowania zbyt intensywnych i ciemnych kolorów, a jeśli już mają być zastosowane dekory, najlepiej sprawdzają się na ścianach czy w oknach, dzięki czemu nie zajmują miejsca.