Jakie korzyści przynosi jazda na łyżwach?

Jazda na łyżwach to zabawny i porywający sposób na zdobycie kondycji, poprawę równowagi i wytrzymałości, a także na spędzenie miłego czasu z przyjaciółmi lub rodziną. To także świetny sposób na popracowanie nad siłą, ponieważ wymaga od nóg ciągłego naciskania na opór lodu, budowania mięśni i spalania tłuszczu.

W rzeczywistości, według University of Washington, „jazda na łyżwach w umiarkowanym tempie przez 30 minut spala około 410 kalorii dla mężczyzn i około 350 kalorii dla kobiet.” Jazda na łyżwach szybkich może spalić jeszcze więcej kalorii. Jazda na łyżwach jest również doskonałą formą ćwiczeń sercowo-naczyniowych, które wzmacniają serce i płuca.

Rekreacyjna jazda na łyżwach może być wykonywana przez każdego w każdym wieku, kto jest w stanie chodzić – nawet jeśli nie byłeś na łyżwach od dziecka! Ważne jest, aby znaleźć łyżwy, które są dobrze dopasowane (nie mogą być zbyt ciasne ani zbyt luźne) i wyposażone w dobrej jakości ochraniacze na łyżwy, aby nie zrobić sobie krzywdy podczas nauki. Najważniejszą rzeczą, której potrzebujesz przed wejściem na lód jest pewność siebie – reszta jest prosta! Wejdź również na stronę http://familysports.pl/