Czym jest lusterko fotochromatyczne?

Co to jest lustro fotochromatyczne? Technologia fotochromowa nie jest niczym nowym – od dziesięcioleci jest dostępna w okularach przeciwsłonecznych. W przemyśle motoryzacyjnym jest jednak stosunkowo nowa – pierwsze jej zastosowanie na dużą skalę miało miejsce pod koniec lat 90. Szkło fotochromatyczne przyciemnia się i rozjaśnia w zależności od ilości docierającego do niego promieniowania ultrafioletowego (UV), co oznacza, że przy silnym nasłonecznieniu lusterko wydaje się całkowicie przejrzyste, pozwalając zobaczyć jak najwięcej.

Szkło stosowane zazwyczaj w lusterkach fotochromatycznych posiada obustronną powłokę UV, która zapobiega rozjaśnianiu wnętrza samochodu ponad miarę. Wnętrze samochodu może być nieprzyjemnym miejscem w okresie letnim, dlatego technologia fotochromowa pomaga utrzymać przyjemny chłód wewnątrz samochodu, nawet jeśli trzeba opuścić okna.

Lusterko fotochromatyczne to lusterko, które zmienia swój odcień, jasność i kontrast w odpowiedzi na zmieniające się natężenie światła wokół niego. Gdy otoczenie jest ciemne, lusterko odbija bardzo mało światła, redukując odblaski i zwiększając bezpieczeństwo jazdy. Gdy lusterko jest wystawione na działanie jasnego światła, automatycznie zaczyna odbijać światło, dzięki czemu kierowca widzi swoje odbicie oraz drogę wokół siebie. Więcej przeczytasz na stronie http://tuningster.pl/