źródł: pixabay.com/StockSnap

Czy warto zdecydować się na pastę do zębów bez fluoru?

Warto się nad tym zastanowić. Fluor jest minerałem, który pomaga zapobiegać ubytkom. Można go znaleźć naturalnie w wodzie, ale jest również dodawany do past do zębów i innych produktów stomatologicznych w tym samym celu.

Jednak niektórzy ludzie mają obawy co do stosowania fluoru – mianowicie, że jest on powiązany z rakiem i innymi problemami zdrowotnymi. Czy warto więc zdecydować się na pastę do zębów bez fluoru? Wejdź na makeupio.pl i zapoznaj się z innymi treściami. 

I jakie są alternatywy?

Istnieje wiele powodów, aby unikać fluoru, ale jeśli szukasz tylko pasty do zębów, która lepiej smakuje, nie warto podejmować dodatkowego wysiłku. Fluor jest dodawany do wielu past do zębów, aby pomóc chronić zęby przed próchnicą. Jest on również stosowany w źródłach wody i w niektórych płukankach do ust. Nie ma jednak dowodów na to, że ilość fluoru zawarta w tych produktach jest szkodliwa – a niektóre badania sugerują, że może on być korzystny dla dzieci.

Możliwe jest zmniejszenie narażenia na działanie fluoru poprzez wybór pasty bez fluoru podczas mycia zębów. Jednak o ile nie masz alergii lub nietolerancji, nie warto wprowadzać tej zmiany, ponieważ istnieją inne sposoby na zmniejszenie spożycia tej substancji chemicznej (w tym unikanie wody butelkowanej).