źródł: pixabay.com/widephish

Co suplementować podczas starań o dziecko?

Podczas starań o dziecko ważne jest, aby upewnić się, że otrzymujesz odpowiednie składniki odżywcze. Oto pięć suplementów, które mogą pomóc:

Kwas foliowy

Kwas foliowy to syntetyczna forma folianu, witaminy z grupy B, która pomaga zapobiegać wadom wrodzonym, w tym wadom cewy nerwowej. Badania wykazały, że suplementacja kwasu foliowego może zmniejszyć ryzyko posiadania dziecka z zespołem Downa nawet o 70 procent i zmniejszyć ryzyko innych nieprawidłowości chromosomalnych, jak również.

Witamina D3

Witamina D3 jest niezbędna do prawidłowego rozwoju kości u płodów i niemowląt; niskie poziomy we wczesnej ciąży zostały powiązane ze zwiększonym ryzykiem poronienia. Parentingowe treści znajdziesz na momom.pl

Probiotyki

Probiotyki to żywe bakterie lub drożdże (znane również jako mikroflora), które uważane są za pomocne w utrzymaniu zdrowia przewodu pokarmowego i zapobieganiu infekcjom, takim jak infekcje drożdżowe i biegunka. Zdrowe środowisko jelit jest kluczowe dla poczęcia. Probiotyki mogą być również pomocne w zapobieganiu przedwczesnemu porodowi i promowaniu zdrowego układu odpornościowego u dzieci po urodzeniu.