Ziołolecznictwo w domowym zaciszu

Ilość środków chemicznych stosowanych w żywności, kosmetykach oraz preparatach leczniczych sprawiła, że coraz częściej poszukujemy naturalnych, dobrze znanych w medycynie naturalnej składników, które mogą zastąpić popularne leki. Aby zebrać zestaw odpowiednich ziół na różne dolegliwości, nie musimy biegać po łąkach i lasach. Z pomocą przyjdzie nam zielarnia internetowa oferująca szeroką gamę produktów bez zbędnych, chemicznych dodatków.

Na urodę i na dobre samopoczucie
Zioła, kwiaty, napary oraz wyciągi z naturalnych surowców stosowane są w polskich domach niemalże od zawsze. Wszyscy wiedzą, że na niestrawność najlepiej pomaga mięta, na kolki u dzieci dobrze jest podawać koper włoski lub kminek, zaś obolałe gardło uleczy płukanka z szałwii. Roślinne preparaty możemy stosować także, chcąc poprawić kondycję skóry, włosów i paznokci. Jeśli nasz starannie wypracowany manicure trzyma się tylko jeden dzień, a kosmyki wyglądają na przesuszone, sięgnijmy po skrzyp polny. Pukle w odcieniu ciemnego blondu rozjaśnimy bez środków chemicznych za pomocą naparu z rumianku, natomiast nagietek złagodzi podrażnienia i zaczerwienienia na delikatnej skórze twarzy. Wymienione tu zioła jeszcze kilka lat temu mogliśmy znaleźć na łąkach, jednak obecnie o wiele łatwiejszym rozwiązaniem jest zrobienie zapasów za pośrednictwem sieci. Dobra zielarnia internetowa dostarczy nam zarówno preparaty lecznicze, wspomagające odporność, jak i substancje pielęgnacyjne.

Gdy raz spróbujemy leków oraz kosmetyków na bazie naturalnych składników, niechętnie powrócimy do produktów naszpikowanych chemią. Takie zielarskie mikstury są nie tylko zdrowsze, ale często także skuteczniejsze i tańsze, a składniki roślinne rzadziej uczulają oraz nie powodują podrażnień.