Zabiegi anti aging

Źródło: https://www.tropokolagen.pl/

Zabiegi anti aging, to procedury medycyny estetycznej, które skutecznie opóźniają procesy starzenia się skóry. Ich specyfika w większym stopniu skupia się na efektywnym zapobieganiu niekorzystnych widocznych objawów związanych z wiekiem, a w mniejszym na redukowaniu już występujących zmian. Cechą charakterystyczną innowacyjnych zabiegów tego typu, jest ich niska inwazyjność, a także wykorzystanie metod i technik bazujących na naturalnych substancjach.

Kiedy zalecane są zabiegi anti aging?

Zabiegi anti aging nie są zarezerwowane wyłącznie dla dojrzałych pacjentek i pacjentów, którym zależy na wyeliminowaniu oznak starzenia oraz odzyskaniu przemijającej urody. Procedury tego typu polecane są również osobom znacznie młodszym, ponieważ niwelują ryzyko pogorszenia się kondycji skóry z upływem lat oraz zapobiegają powstawaniu nieodwracalnych zmian. Profilaktykę anti-aging, można tak naprawdę rozpocząć w każdym wieku, co w dużym stopniu wynika z wysokiego bezpieczeństwa zabiegów oraz ich niskiej inwazyjności. Procedury te nie wywołują też nienaturalnych efektów, takich jak przesadnie widoczna korekta twarzy i nadmierne naciągnięcie skóry.

Problemy dermatologiczne a procesy starzenia się

Poszczególni pacjenci mają różne typy cery i występują u nich inne problemy dermatologiczne, a na dodatek u każdego z nich odmiennie przebiega proces starzenia się. Niektóre osoby posiadają genetyczne predyspozycje do utrzymywania się napiętej, jędrnej i elastycznej skóry. Większość nie jest jednak w stanie skutecznie opóźnić zachodzących zmian, nawet mimo regularnego stosowania odpowiedniej pielęgnacji, unikania ekspozycji na słońce czy dbania o prawidłowy poziom nawilżenia skóry i odżywianie. Czynnikiem wpływającym na podjęcie decyzji o rozpoczęciu profilaktyki anti-aging, jest przede wszystkim indywidualne zadowolenie z obecnego stanu skóry. Jeżeli jej kondycja odbiega od oczekiwań i zaczynają występować na niej pierwsze zwiotczenia, zmarszczki czy przebarwienia, zalecane jest przeprowadzenie konsultacji ze specjalistą. Na podstawie wywiadu medycznego i odpowiednich procedur, ocenić można stan skóry, a następnie określić ewentualny plan zabiegowy. Spektrum współczesnej medycyny estetycznej jest bardzo szerokie, dzięki czemu nawet osoby o specyficznych predyspozycjach genetycznych mogą efektywnie zahamować postępujące zmiany starzeniowe. Z reguły zaleca się rozpoczęcie profilaktyki anti-aging w trzeciej dekadzie życia, ponieważ jest to optymalny okres dla prewencyjnego eliminowania zmarszczek mimicznych, przeciwdziałania utracie gęstości skóry czy stymulacji naturalnych procesów regeneracyjnych.