Źródło: pixabay.com/congerdesign

Dom

Wełna merynosa – czym się charakteryzuje?

Wełna merynosa to wełna zwierzęca, która ma podstawowe zastosowanie w branży budowlanej. Jest to materiał pokryciowy stosowany przy produkcji osłon dachów i ścianek działowych oraz paneli grzejnych. Wytwarza się ją z materiałów będących pozostałościami po produkcji wykonanych wyrobów skórzanych. Wełna ta posiada wiele licznych zalet, jakie sprawiają, że staje się ona coraz bardziej popularna w Polsce i na świecie. Wełna merynosa charakteryzuje się między innymi:

Wełna merynosa to naturalny materiał, który pochodzi od owiec i kóz. Zawiera dużą ilość włókien keratyny oraz węglowodorów tłuszczowych. Włókno keratynowe jest w 100% nieorganiczne i nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Sprawdź stronę menties.pl i dowiedz się więcej! 

Właściwości

Wełna merynosa dzięki swoim właściwościom cieszy się ogromną popularnością wśród ludzi, którzy są zainteresowani zapewnieniem sobie komfortu użytkowania i dobrze dobranym produktem. Wskazane jest również, aby uważnie przeczytać instrukcję wykonania nowego materiału. Wełna merynosa to wełna o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie, stosowana w środowiskach zagrożonych poważnymi uszkodzeniami mechanicznymi oraz dla zabezpieczenia przed korozją.

Jest to rodzaj wełny charakteryzujący się wysoką odpornością na rozciąganie i naprężenia statyczne, które pozwalają na szeroki zakres temperatur pracy. Wewnętrzna struktura wełny merynosa jest tak skonstruowana, że przy temperaturze poniżej 0°C tworzy się warstwa ochronna, która chroni materiał przed dalszym zamarzaniem.