Obozy młodzieżowe dla przyszłych żeglarzy

Początek zimy to dobry czas, aby zaplanować wakacje na przyszły rok. Ceny w tym czasie są atrakcyjne, a na rynku jest bardzo dużo ofert z biur podróży. Można również wymyślić rodzaj odpoczynku dla swojego dziecka, mogą być to na przykład obozy żeglarskie na mazurach dla młodzieży.

Jakie zalety mają obozy żeglarskie?

Dzieci na obozach żeglarskich spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, na żaglówce. Jest to intensywny czas, kiedy młodzież uczy się wszystkich niezbędnych prac na żaglówce. Można nauczyć się sterować, żaglować i dbać o jachty. To czas wspaniałej zabawy z rówieśnikami. Obozy żeglarskie na mazurach dla młodzieży organizowane są na dużych zbiornikach wodnych, dzięki temu przygoda jest jeszcze lepsza. Można dodatkowo zwiedzić ważniejsze miasta na Mazurach, poznać dziką przyrodę, wędkować i wyruszać na piesze wycieczki po Parkach Narodowych. Dzieci poznają lokalną kuchnię oraz historię malowniczej krainy, jaką są Mazury.

Czego nauczy się dziecko na obozie żeglarskim?

Poza wszystkimi czynnościami, które niezbędne są na żaglówkach, dziecko pozna zasady pracy drużynowej, nauczy się odpowiedzialności, utrzymywania jachtu w porządku. Pozna też wiele cennych przepisów, które są łatwe do przyrządzenia na wakacjach. Na pewno poszerzy wiedzę o przyrodzie. Może zaprzyjaźnić się z innymi rówieśnikami, którzy obecni będą na obozie. Przygotuje się do zdobycia patentu żeglarskiego i zasmakuje wielu sportów wodnych. Zajęcia powinny być dostosowane do grup wiekowych i muszą odbywać się pod czujnym okiem instruktora i opiekunów. Zwykle trwają dwa lub trzy tygodnie, które mogą być niezapomnianym czasem dla dziecka.