Napędy do bram Piaseczno

Bramy garażowe funkcjonują identycznie jak każde pozostałe – zamykają oraz otwierają otwory budowlane, jakie w tymże wypadku znajdują się w garażu. Ciężko wyobrazić sobie teraz bramę, jaka nie jest otwierana za pomocą silnika automatycznego. Innowacyjne wyjścia w tymże obszarze dostępne są na wyciągnięcie ręki, poprawiając zabezpieczenie, pewność i wygodę korzystania z bram garażowych. Dobór najwłaściwszego napędu do bramy garażowej nie jest prosty. Zwłaszcza, jeżeli wziąć pod uwagę fakt, iż napęd kupujemy zwykle wraz z samą bramą.

Czym się kierować, dobierając napędy do bramy Piaseczno?

Dobierając automat do bramy garażowej, należałoby pamiętać o paru warunkach, jakich spełnienie powoduje, iż brama może sprawnie działać poprzez długi czas. Napędy do bram Piaseczno są wspierane zasilaniem mającym 24V czy 230V. W wypadku, kiedy brama garażowa jest stosowana w małym stopniu, można dobrać napęd z zasilaniem trwałym 24V. Dla automatyki do bram garażowych o małym natężeniu istotne jest odpowiednie wybranie napędu do wagi bramy, aby nie doszło do osłabień oraz przepalenia napędu lub kabli.

Parametry bramy

Przy dowolnym rodzaju bramy należy decydować się na napędy, jakie są najwyżej dostosowane do jej parametrów. Dobierając napędy bram rozsuwanych należy brać pod uwagę chociażby ciężar bramy. Tymczasem przy bramach skrzydłowych należy brać pod uwagę też długość lub ilość skrzydeł. Znaczenie ma to, czy brama ma jedno lub dwa skrzydła. Przy jednoskrzydłowej bramie można korzystać z cięższych zespołów obsługiwania napędu bramowego. Tymczasem dwuskrzydłowego bramy potrzebują zdecydowanie bardziej poszerzonych napędów.