Dom

Jaki sprzęt nabyć w ramach odkurzania do własnego domu?

Odkurzacze są niezbędne w każdym gospodarstwie domowym. To świetny sposób na utrzymanie czystości i porządku w domu. Istnieje wiele różnych opcji, jeśli chodzi o wybór odkurzacza, ale niektóre z nich są bardziej odpowiednie dla określonych typów domów. Jeśli chcesz się upewnić, że kupujesz produkt odpowiedni dla swojego domu, oto kilka typów urządzeń, które powinieneś rozważyć przy zakupie odpowiedniego modelu dla siebie.

Odkurzacze pionowe 

Najlepiej sprawdzają się na podłogach z twardego drewna i innych płaskich powierzchniach. Są również idealne do dywanów, ponieważ z łatwością można nimi dotrzeć pod meble. Odkurzacze pionowe mogą być jednak nieporęczne i trudne do manewrowania w ciasnych narożnikach lub małych przestrzeniach.

Odkurzacze kanistrowe

Odkurzacze kanistrowe sprawdzają się zarówno na schodach, jak i na twardych podłogach i dywanach. Ich wadą jest to, że nie są zbyt skuteczne w zbieraniu sierści zwierząt domowych i innych zanieczyszczeń z głębi włókien dywanu lub spod nóg i krawędzi mebli, gdzie zbierają się okruchy.

Odkurzacze ręczne

Odkurzacze ręczne najlepiej sprawdzają się na gołych podłogach, takich jak kafelki lub linoleum, ponieważ nie mają mocy ssania, gdy są używane na dywanach. Są też zazwyczaj głośne w porównaniu z modelami stojącymi lub kanistrowymi, co sprawia, że są mniej pożądane, jeśli potrzebujesz czegoś cichego, np. jeśli mieszkasz w bloku.