Jaki jest cel wizyty dermatologicznej?

Każdy właściciel zwierzaka, który dba o jego zdrowie i komfort życia regularnie odwiedza weterynarza. Bo profilaktyka pomaga skutecznie wyeliminować choroby już w początkowej jej fazie. Weterynarz oceni stan zdrowia naszego pupila pod kątem różnych dolegliwości. Zbada również skórę i znamiona, które posiada. Ustali przyczynę problemów i wdroży odpowiednie leczenie. Tak jak ludzie wiele zwierząt cierpi na alergie, nietolerancję, zapalenie ucha czy podrażnienie śluzówek. Weterynarz ze specjalizacja dermatologii zwierząt przeprowadzi wywiad, zrobi komplet badań (posiew, badanie usg, biopsja, testy alergiczne), aby móc w pełni pomóc pacjentowi. Bardzo ważna w dermatologii zwierząt jest dieta, która ma niebagatelny wpływa na wygląd sierści, samopoczucie zwierzęcia. Zła dieta powoduje szereg dolegliwości zdrowotnych, w tym również z zakresu dermatologicznego. https://vet-point.waw.pl/dermatologia/

Czym zajmuje się dermatologia zwierząt

Krótko mówiąc zajmuje diagnozą i leczeniem chorób skórnych u zwierząt. Wśród najczęstszych przyczyn takich zmian należą:

  • alergie pokarmowe
  • pasożyty
  • infekcje grzybicze
  • zmiany skórne
  • świąd i nawracające wysypki

Jeśli właściciel zwierzęcia zauważył niepokojące zachowanie u swojego pupila powinien koniecznie odwiedzić weterynarza. Tam należy ustalić czy potrzebna jest wizyta u specjalisty np. z zakresu dermatologii zwierząt, aby jak najszybciej pomóc zwierzęciu w powrocie do zdrowia. Ustalenie przyczyny złego stanu zdrowia zwierzęcia skraca jego cierpienie. Daje możliwość wdrożenia specjalistycznego leczenia, by w krótkim czasie zauważyć poprawę u pacjenta.