Spacejoy/unsplash.com
Dom

Jak urządzić współczesny salon?

To najważniejsze pomieszczenie w Twoim domu, więc chcesz, aby odzwierciedlało to, kim jesteś. Niezależnie od tego, czy wybierzesz styl nowoczesny, czy tradycyjny, istnieje nieskończenie wiele sposobów na to, abyś w Twoim salonie poczuł się jak w domu. Jak podpowiada poniższa strona cityislife.pl, dbanie o dom jest projektem długofalowym.

Dekorowanie współczesnego salonu

Współczesne salony to przede wszystkim czyste linie, neutralne palety kolorów i dużo naturalnego światła. Podczas dekorowania współczesnego salonu skup się na pozbywaniu się bałaganu i wypełnianiu przestrzeni meblami, które uzupełniają się nawzajem. Strona dobredomowe.pl podpowiada, jak zadbać o dom w sposób przemyślany i skuteczny. 

Pomysły na wystrój nowoczesnego salonu

Nowoczesny pokój dzienny jest opiera się na czystych liniach, neutralnych kolorach i dużej ilości naturalnego światła. Gdy dekorujesz nowoczesny salon, skup się na tym, aby wypełnić przestrzeń meblami, które uzupełniają się wzajemnie bez przytłaczania. Oto kilka pomysłów na to, jak urządzić współczesny salon:

Wypróbuj ściany z akcentem

Wybierz tapicerowane elementy. Tapicerowane meble są świetne do nowoczesnych salonów, ponieważ dodają tekstury, zachowując jednocześnie elegancki wygląd. Możesz znaleźć sofy w neutralnych odcieniach, takich jak czarny lub biały, które będą doskonale pasować do Twojego schematu kolorów. Twoja sofa powinna być wystarczająco duża, aby wygodnie pomieścić wszystkich, którzy odwiedzają Twój dom.

Ściana z akcentem może naprawdę scalić wygląd Twojej współczesnej przestrzeni. Będzie ona kontrastować z prostymi liniami, które można znaleźć we wszystkich elementach wystroju. Aby uzyskać maksymalny efekt, wybierz jedną ścianę, malując ją na biało lub w innym jasnym odcieniu, np. żółtym lub niebiesko-zielonym. Aby uzyskać bardziej subtelny efekt, pomaluj ścianę akcentową na szaro lub beżowo.