Co to jest dieta IF?

Przerywany post to styl odżywiania, który zyskuje na popularności i jest reklamowany jako sposób na zdrowie, utratę wagi i potencjalne spowolnienie procesu starzenia. Dieta IF polega na jedzeniu tylko w określonych godzinach dnia, zwykle w ciągu 4-8 godzinnego okna. Istnieje wiele różnych rodzajów przerywanego postu, ale najczęstszy obejmuje codzienne cykle pomijania śniadania i jedzenia tylko w ciągu 8 godzin między obiadem a kolacją.

Dieta IF jest zbudowana wokół założenia przerywanego postu (IF), który polega na strategicznym rozłożeniu posiłków w czasie. Większość ludzi w świecie zachodnim je trzy posiłki dziennie plus przekąski. Jednak wielu dietetyków obecnie odradza to, mówiąc, że może to prowadzić do niezdrowych nawyków i negatywnych skutków dla twojego ciała. Zamiast tego, IF prosi o ograniczenie okna żywieniowego do 6-8 godzin dziennie.

 Najczęstszą wersją przerywanego postu jest metoda 16/8: przez 16 godzin dziennie nic nie jesz, a następnie w pozostałych 8 godzinach możesz jeść tyle, ile chcesz.

Niektórzy ludzie rozpoczynają post przerywany od pominięcia śniadania i czekania z jedzeniem do lunchu. Po obiedzie, przedłużają swój post do popołudnia – może nie jedzą ponownie aż do kolacji albo nawet później.

Przerywany post wymaga trochę przyzwyczajenia, ale kiedy już stanie się nawykiem, łatwo się go trzymać. Jeżeli martwisz się o napady głodu, warto zauważyć, że przerywany post generalnie zmniejsza głód do minimum. Ponadto, jeśli już stosujesz zdrową dietę podczas okna żywieniowego (i unikasz przejadania się), to czas wolny od jedzenia wcale nie zaszkodzi twojemu układowi trawiennemu. Wejdź równieź  na stronę http://liveasily.pl/